Самбірський район, Львівська область

ВІДТЕПЕР У ДУБЛЯНСЬКІЙ ОТГ Є СВІЙ ІНСПЕКТОР ПРАЦІ

Законом України «Про внесення до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2017 № 1774 внесено зміни, зокрема до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та доповнено частиною третьою, а саме «до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних тереторіальних громад, крім повноважень, визначених пунктом «б» частини першої цієї статті, належать: здійснення на відповідних територіях контролю за додержання законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством; накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством»

З метою реалізації статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  статті 259 Кодексу законів про працю  України, Кабінетом  Міністрів України постановою від 26.04.2017 № 295  затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, які набули чинності 16.05.2017.

Таким чином, інспекторам праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад ОТГ делеговано повноваження державного контролю за додержанням законодавства про працю (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин).

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Державною службою України з питань праці.

Відповідно до затвердженого Порядку контролю інспектори праці за наявності службового посвідчення мають право на здійснення інспекційних відвідувань. Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі “Здійснення державного контролю  за додержанням законодавства про працю” підрозділі – Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування   або за телефоном (044) 288-10-00.

У пункті 5 Порядку контролю визначено перелік підстав для здійснення інспекційних відвідувань. Такими підставами, зокрема, є звернення працівника щодо порушення законодавства про працю, звернення фізичної особи про порушення стосовно неї правил оформлення трудових відносин, рішення суду, повідомлення органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів, інформації органів Держстату, ДФС, ПФУ, профспілкових організацій, а також за рішенням керівника органу контролю щодо виявлення неоформлених трудових відносин.

Порядок контролю передбачає, що у разі виконання у встановлені строки припису про усунення порушень заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються, крім випадків, якщо йдеться про факти використання праці неоформлених працівників, несвоєчасної виплати заробітної плати або виплати її в неповному обсязі, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці. У таких випадках заходи щодо притягнення до відповідальності застосовуються одразу після закінчення перевірки і одночасно із внесенням припису.

Враховуючи вище подану інформацію  службове посвідчення інспектора праці отримала представник Дублянської селищної ради Соханчак Наталія Василівна.

Графік

особистого прийому громадян