Самбірський район, Львівська область

«Золота́ підко́ва Льві́вщини»

" Золота  підкова Львівщини"

Екскурсія замками Львівщини
учнями Дублянської СЗШ І-ІІІ ст.
Олесько-Підгірці-Золочів

Це дуже популярний маршрут середньовічними фортецями та замками навколо Львова, які неначе підковою оперезують місто. Мандрівка по цьому маршруту дає загальне уявлення про різнотипні обороні споруди, які будували наші предки від найдавніших часів.
Починається екскурсія з відвідання найдревнішого зі збережених на Львівщині ще з давньоруських часів Олеського замку, який першим в Україні став замком-музеєм. Власне тут народився король Польщі Ян ІІІ Собеський, провів свої дитячі роки гетьман Богдан Хмельницький.
Далі - у Підгірці, де на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського французькі архітектори Андре дель Аква та Гійом де Боплан побудували палацовий комплекс дивовижної краси. Він вважався одним з найкращих у цілій Європі. Пам'ятаєте, куди д’Артаньян привозив підвіски? Саме Підгорецький замок був вибраний на роль Лувра у фільмі про трьох мушкетерів. Інколи тут розгорялись страшні драматичні події, внаслідок яких Підгорецький замок отримав славу одного з націкавіших замків з привидами.
Далі наш шлях пролягає до давнього міста Золочева. Замок у Золочеві являє собою справжню фортецю 17 ст., побудовану за голандською системою: високі земляні вали, укріплені зовні кам'яною стіною. Тому штурмувати його було дуже складно. На сьогодні у замку відкрито для огляду королівський та китайський палаци. Багато цікавих експонатів у музеях замку. Варто відзначити, наприклад, копію корони короля Данила Галицького. А праворуч від входу в замок лежать великі камені з викарбуваними готичними літерами. Кажуть, що вони були виготовлені орденом тамплієрів, бо в неподалік розташованому місці колись був їхній лицарський замок.
Нам поїздка дуже сподобалася.. Ділимося прекрасними враженнями і бажаємо вдалої екскурсії усім в ці чудові замки.